Międzynarodowa konferencja EAHAE „Przywództwo z sercem”

We wrześniu tego roku, w malutkiej mazurskiej wiosce odbędzie wyjątkowe wydarzenie z udziałem gości z całego świata. To wydarzenie to jubileuszowa, 10 konferencja Europejskiego Stowarzyszenia HAE (EAHAE), skupiającego praktyków realizujących programy rozwojowe z końmi.

EAHAE powstało w 2004 roku z inicjatywy Gerharda i Karin Krebs, aby promować i wdrażać Horse Assisted Education jako metodę rozwoju osobistego i zawodowego osób indywidualnych, firm, organizacji i instytucji. Obecnie stowarzyszenie liczy ponad 300 członków reprezentujących 35 krajów, nie tylko europejskich. Kolejne osoby wciąż zasilają jego szeregi, aby dzięki współpracy i wzajemnej inspiracji wprowadzać HAE do kanonu działań rozwojowych i korzystając ze wspólnej puli doświadczeń realizować programy szkoleniowe z końmi dla szerokiego spektrum odbiorców.

Jednym z działań statutowych EAHAE są doroczne konferencje, w trakcie których członkowie stowarzyszenia spotykają się, by wymienić know-how i uczyć się od koni i siebie nawzajem. W tym roku, po raz drugi w historii, konferencja odbędzie się w Polsce. Już 19 września, 60 uczestników wkroczy do niezwykłej krainy Wolnych Koni w miejscowości Radzie na Mazurach. Jest to wyjatkowe miejsce założone przez Berenikę Bratny, w którym zwierzęta te żyją w warunkach zbliżonych do naturalnych, ciesząc się swobodą i przestrzenią w gronie towarzyszy. Wolność, jakiej doświadczają konie w tym stadzie będzie jednym z motywów przewodnich spotkania.

Mottem tegorocznej konferencji jest „Przywództwo z sercem”, które wyraża potrzebę transformacji przywództwa, odwołując się do takich wartości jak szacunek, pasja, zaufanie czy zgodność ze sobą. Do tak rozumianego przywództwa zapraszają nas konie, jeśli tylko im na to pozwolimy. Oprócz interakcji z Wolnymi Końmi, w programie znajdą się również prelekcje znakomitych gości i dyskusje panelowe.

Razem z Agatą Wiatrowską (HorseSense), Joanną Borysiewicz-Gardełą (Horse Feedback) i Aleksandrą Pawłowską (Kuźnia Liderów) współorganizujemy to wyjątkowe wydarzenie.

Oficjalna strona konferencji: http://www.eahae.org/signup_eahae_conference.htm
Strona Wolnych Koni Bereniki Bratny: http://www.wolnekonie.org/

konferencja_2014_przywództwo_500

 

 

– Gosia Dzieżyc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.